Co powinna zawierać strona internetowa Twojej firmy w 2024?

Co powinna zawierać strona internetowa firmy? Jakie elementy umieścić, aby była skuteczna? Jak zaprezentować ofertę, by zwrócić uwagę klientów?

Co powinna zawierać strona internetowa Twojej firmy w 2024?
Ostatnia aktualizacja:
26/2/2024

Kluczowe informacje:

 1. Intuicyjna nawigacja i użyteczność strony są niezbędne dla zapewnienia pozytywnego doświadczenia użytkowników.
 2. Angażujące i wartościowe treści, wsparte wysokiej jakości obrazami i multimediami, przyciągają uwagę i zwiększają zainteresowanie ofertą.
 3. Wyraźne wezwania do działania (CTA) skutecznie zachęcają użytkowników do podjęcia określonych działań, takich jak zakup produktu czy subskrypcja newslettera.
 4. Dostępne i łatwo znajdowalne informacje kontaktowe oraz lokalizacja firmy budują zaufanie i ułatwiają komunikację z klientami.
 5. Jasne przedstawienie oferty i usług, z naciskiem na korzyści dla klientów, pomaga w komunikacji wartości firmy.
 6. Sekcja "O firmie", zawierająca informacje o historii, misji i wartościach firmy, wzmacnia jej wizerunek i buduje relacje z odbiorcami.

Strona internetowa jest nie tylko wizytówką firmy w sieci, ale także narzędziem marketingowym, które pomoże Ci pozyskać klientów. Często będzie pierwszym miejscem, w którym potencjalny klient zetknie się z Twoją firmą. Wrażenie, jakie Twoja witryna internetowa wywrze w tych pierwszych momentach, będzie miało ogromny wpływ na to, czy klient zdecyduje się na jakiekolwiek interakcje z Twoją marką. Dlatego warto  dobrze zastanowić się, co i jak się na niej zaprezentuje.

Co powinna zawierać strona internetowa Twojej firmy? - podstawowe elementy

Odpowiednio zaprojektowana strona internetowa to taka, która nie tylko przyciąga wzrok swoim designem, ale przede wszystkim jest funkcjonalna i przyjazna dla użytkownika.

1. Nawigacja, która ułatwi poruszanie się po stronie

Nawigacja pełni ważną rolę na stronie www: informuje o jej zawartości, podpowiada w jaki sposób korzystać z witryny i zapewnia, że użytkownicy szybko i łatwo znajdą informacje, których szukają. Dlatego nawigacja powinna być intuicyjna, przejrzysta, logicznie zorganizowana oraz prosta w obsłudze i zrozumieniu.

 • Stosuj powszechnie rozpoznawalne nazwy zakładek, takie jak "O nas", "Usługi", "Kontakt"
 • Umieść logo z linkiem do strony głównej w lewej część ekranu (by nie rozpraszało uwagi)
 • Ogranicz liczbę linków w menu do maksymalnie 5-7 -  jeśli Twoja witryna zawiera więcej podstron użyj menu rozwijanego
 • W prawym górnym rogu umieść przycisk wzywający do działania.

Dobre praktyką jest także zastosowanie "breadcrumb" (ścieżki nawigacyjnej), która pokazuje użytkownikowi, gdzie się aktualnie znajduje oraz umożliwia szybki powrót do poprzednich stron.

2. Nagłówek, który zachęci użytkowników, by pozostali na stronie

Pierwsze wrażenie ma kluczowe znaczenie i pierwsza sekcja strony internetowej - często z dużym, wyrazistym nagłówkiem i atrakcyjnym wizualnie tłem - to pierwsze, co zauważa użytkownik.

Ta sekcja ma za zadanie przyciągnąć uwagę i przekonać użytkownika, aby pozostał na stronie dłużej.

 • Stwórz wyrazisty i jasny przekaz - Nagłówek w sekcji hero powinien jasno komunikować, czym zajmuje się Twoja firma lub co oferuje strona, używając przekonujących i angażujących sformułowań. Powinien być wystarczająco krótki, aby mógł być zrozumiany w ciągu kilku sekund.
 • Dodaj zdjęcie - Wysokiej jakości obrazy lub wideo w tle mogą znacznie zwiększyć atrakcyjność wizualną i emocjonalny oddźwięk sekcji hero. Wybierz obrazy, które są związane z ofertą strony i oddają jej charakter.
 • Wstaw przycisk CTA - W sekcji nagłówkowej powinno znaleźć się wyraźne wezwanie do działania, zachęcające użytkownika do kontaktu z firmą lub skorzystania z oferty. Przycisk CTA powinien być łatwy do zauważenia i klika, a jego przekaz powinien być bezpośrednio związany z głównym komunikatem nagłówka.
Unikaj przeciążania sekcji z nagłówkiem zbyt dużą ilością tekstu lub elementów. Czysty i uporządkowany projekt skutecznie przyciągnie i utrzyma uwagę potencjalnego klienta.

3. Call to Action (CTA)

Call to Action, czyli wezwanie do działania, to najważniejszy element każdej strony internetowej, ponieważ skłania użytkowników do podjęcia określonych działań, takich jak umówienie się na wizytę, zakup produktu, subskrypcja newslettera czy wypełnienie formularza kontaktowego.

Skuteczne CTA może znacząco zwiększyć konwersję na stronie, dlatego warto poświęcić szczególną uwagę ich projektowaniu i umiejscowieniu.

 • Zadbaj o widoczność - CTA powinno wyróżniać się na tle reszty strony, ale jednocześnie harmonijnie komponować się z ogólnym designem. Użyj kontrastujących kolorów, aby przyciągnąć uwagę.
 • Stwórz jasną i zwięzłą treść: - Komunikat CTA powinien być krótki i jednoznaczny. Użytkownik musi dokładnie wiedzieć, co się stanie po kliknięciu.
 • Bądź przekonujący / przekonująca - Zastosuj język korzyści, podkreślając, co użytkownik zyska, podejmując działanie. Słowa takie jak "Zarejestruj się za darmo", "Otrzymaj bezpłatny e-book" mogą skutecznie motywować do kliknięcia.
 • Rozmieść przyciski CTA w strategicznych miejscach - CTA powinno być umieszczone w miejscach na stronie, gdzie użytkownik naturalnie kończy przeglądanie treści, np. na końcu artykułu, obok prezentacji oferty, na górze strony.

4. Grafika i zdjęcia, które przyciągną uwagę

Dobrze dobrane zdjęcia nie tylko wzbogacają estetykę strony, ale także pomagają kontrolować uwagę internautów, komunikować przekaz marki i ułatwiają przekazanie kluczowych informacji.

 • Upewnij się, że grafika jest zgodna z marką - Grafiki i zdjęcia powinny być spójne z identyfikacją wizualną marki i odzwierciedlać jej charakter. Wybieraj obrazy, które wspierają wizerunek Twojej firmy i przekazują jej wartości.
 • Używaj zdjęć wysokiej jakości - Używaj tylko wysokiej jakości zdjęć i grafik. Rozmyte lub niskiej rozdzielczości obrazy mogą zniechęcić użytkowników i negatywnie wpłynąć na postrzeganie profesjonalizmu Twojej strony.
 • Używaj ikon i symboli - Użycie ikon i symboli może pomóc w szybkim przekazaniu konkretnych informacji i ułatwić nawigację po stronie. Dobrze zaprojektowane ikony mogą również przyczynić się do estetycznego wzbogacenia strony.
 • Rozważ wykorzystanie infografiki - Kompleksowe informacje można przedstawić w przystępny sposób za pomocą infografik. Dobrze zaprojektowane infografiki mogą skutecznie przyciągnąć uwagę i ułatwić zrozumienie skomplikowanych danych czy procesów.
 • Twórz harmonijne kompozycje - Utrzymuj równowagę między tekstem a elementami wizualnymi, aby strona nie była ani zbyt przeładowana, ani zbyt pusta. Dobrze zaplanowana kompozycja może poprawić czytelność i estetykę strony.
 • Zastosuj psychologię kolorów - Kolor ma ogromny wpływ na emocje i decyzje użytkowników. Używaj schematów kolorystycznych, które są spójne z marką i które mogą wywoływać pożądane reakcje.
Subtelne animacje czy interaktywne elementy graficzne mogą ożywić stronę i zwiększyć zaangażowanie użytkowników. Ważne, aby używać ich z umiarem, aby nie odwracać uwagi od głównego przekazu.

4. Oferta i usługi (lub produkty) – jasne przedstawienie tego, co firma oferuje

Aby skutecznie komunikować ofertę i usługi Twojej firmy, skup się nie tylko na ich cechach, ale przede wszystkim na korzyściach, jakie przynoszą klientom.

Używanie języka korzyści pozwala potencjalnym odbiorcom lepiej zrozumieć, jak Twoje produkty lub usługi mogą wpłynąć na poprawę ich życia lub rozwiązanie konkretnych problemów.

 • Skup się na korzyściach - Zamiast wymieniać tylko funkcje lub cechy produktu, koncentruj się na tym, jak przyczyniają się one do zaspokojenia potrzeb lub rozwiązania problemów klientów. Na przykład, zamiast mówić "Nasz produkt ma 10GB pamięci", możesz powiedzieć "Z naszym produktem przechowasz tysiące zdjęć i wspomnień bez obaw o brak miejsca".
 • Twórz wyraźne tytuły - Każda usługa lub produkt powinien mieć swój własny tytuł, który jasno wskazuje, czym jest i co oferuje.
 • Pisz krótkie opisy - Do każdej usługi lub produktu dołącz krótki, zwięzły opis, który podkreśla główne korzyści i cechy. Unikaj branżowego żargonu, aby treść była zrozumiała dla wszystkich.
 • Dodaj wizualizacje - Obrazy, grafiki czy filmy przedstawiające Twoje produkty lub usługi w akcji mogą znacząco poprawić zrozumienie oferty i przyciągnąć uwagę.
 • Użyj języka, który rezonuje z Twoją grupą docelową: Zrozumienie Twoich klientów i ich potrzeb pozwoli Ci lepiej dostosować komunikację. Używaj słów i zwrotów, które są dla nich znaczące i łatwe do zrozumienia.
 • Podkreśl unikalne wartości -Wyjaśnij, co wyróżnia Twoje produkty lub usługi na tle konkurencji. Skoncentruj się na unikalnych korzyściach, które mogą zaoferować tylko Twoje rozwiązania.
 • Wyraźne Call to Action - Dołącz zachęcające wezwania do działania (CTA) przy każdej ofercie, zachęcające do dowiedzenia się więcej, skontaktowania się w celu uzyskania oferty lub zakupu produktu.

5. Angażujące i wartościowe treści

Treść na stronie internetowej powinna być nie tylko dobrze napisana i bez błędów językowych, ale przede wszystkim musi dostarczać wartość dla czytelnika.

 • Poznaj odbiorców - Zanim zaczniesz pisać, zastanów się, kim są Twoi odbiorcy i jakie mają potrzeby. Treści powinny odpowiadać na ich pytania, rozwiązywać problemy i dostarczać poszukiwanych informacji.
 • Pisz jasno i konkretnie - Unikaj branżowego żargonu i pisz prostym, zrozumiałym językiem. Bądź konkretny, unikając niepotrzebnych ozdobników, które mogą rozpraszać czytelnika.
 • Wyróżnij to, co ważne - Użyj nagłówków, list i wyróżnień, aby ułatwić skanowanie tekstu. Krótkie akapity i zdania zwiększają czytelność treści.

6. Dane kontaktowe

Jasno określone i łatwo dostępne informacje nie tylko umożliwiają szybki i bezproblemowy kontakt, ale zwiększają zaufanie do firmy i satysfakcję klientów.

 • Podaj numer telefonu - Umieść go w widocznym miejscu, najlepiej na samej górze strony i w stopce, aby był dostępny z każdego miejsca na stronie.
 • Podaj adres e-mail - Podaj adres e-mail, który jest regularnie monitorowany, aby zapewnić szybką odpowiedź na zapytania.
 • Dodaj formularz kontaktowy - Formularz kontaktowy umożliwia użytkownikom wysłanie zapytania bezpośrednio ze strony. Upewnij się, że jest on prosty w użyciu i nie wymaga zbyt wielu informacji, co mogłoby zniechęcić do kontaktu.
 • Zamieść informacje o lokalizacji - Jeśli Twoja firma ma fizyczną siedzibę, dodaj mapę (np. Google Maps) z zaznaczoną lokalizacją. To nie tylko ułatwi znalezienie Twojego biura lub sklepu, ale również zwiększy lokalne SEO.
 • Podaj godziny otwarcia - Jeśli dotyczy, podaj godziny otwarcia, aby klienci wiedzieli, kiedy mogą się z Tobą skontaktować lub odwiedzić.
Pamiętaj, że te elementy powinny być zaprojektowane tak, aby były łatwe do znalezienia i czytelne na każdym urządzeniu, zwłaszcza na smartfonach.

7. Sekcja lub strona z informacjami o firmie

Sekcja lub osobna z podstrona z informacjami o Twojej firmie to ważny element każdej strony internetowej, ponieważ pozwala na budowanie zaufania i relacji z potencjalnymi klientami.

Dostarczenie potencjalnym klientom szczegółowych informacji na temat Twojej firmy, jej historii, misji, wartości oraz zespołu może znacząco wpłynąć na ich decyzję o nawiązaniu współpracy.

 • Opowiedz historię firmy - Opowiedz krótką historię o tym, jak i dlaczego Twoja firma została założona. To może pomóc w zbudowaniu emocjonalnego połączenia z odbiorcami, pokazując ludzką stronę biznesu.
 • Określ misję i wartości - Wyraźnie zdefiniuj, jakie są główne cele Twojej firmy oraz jakie wartości nią kierują. To pomoże klientom zrozumieć, co jest dla Ciebie ważne i czy te wartości rezonują również z nimi.
 • Przedstaw siebie i/lub zespół - Przedstawienie zespołu, zwłaszcza kluczowych członków, może dodać osobistego wymiaru Twojej firmie. Krótkie biografie, zawierające informacje o doświadczeniu i rolach w firmie, mogą przyczynić się do budowania zaufania.
 • Rozważ podzielenie się wizją przyszłości - Podziel się swoją wizją przyszłości firmy. Opowiedz, jakie masz plany i aspiracje, co może przyciągnąć klientów, którzy chcą być częścią tej przyszłości.
 • Przedstaw certyfikaty i nagrody - Jeśli Twoja firma otrzymała branżowe certyfikaty, nagrody lub wyróżnienia, warto je tutaj umieścić. To solidny dowód na Twoją ekspertyzę i zaangażowanie w wysoką jakość oferowanych usług lub produktów.

8. Stopka

Stopka strony, umieszczona na samym dole każdej strony internetowej, pełni wiele ważnych funkcji, od nawigacyjnych po informacyjne. Pomimo swojego umiejscowienia, nie powinna być zaniedbana, ponieważ stanowi integralną część ogólnego doświadczenia użytkownika.

 • Zamieść w stopce informacje kontaktowe - Ułatwiają one użytkownikom szybki kontakt z Twoją firmą. Mogą obejmować numer telefonu, adres e-mail, a także adres fizyczny firmy.
 • Dodaj linki nawigacyjne - Ponowne umieszczenie kluczowych linków nawigacyjnych może pomóc użytkownikom w łatwym dostępie do ważnych sekcji strony bez konieczności przewijania do góry.
 • Podaj linki do mediów społecznościowych - Umożliwiają one użytkownikom śledzenie Twojej firmy na różnych platformach społecznościowych, zwiększając zasięg i zaangażowanie.
 • Zamieść informacje prawne i politykę prywatności - Linki do Twojej polityki prywatności, warunków korzystania z serwisu i innych informacji prawnych są nie tylko ważne z punktu widzenia zaufania użytkowników, ale często wymagane przez prawo.
 • Zadbaj o czytelność i dostępność - Stopka powinna być łatwa do odczytania, z wystarczającym kontrastem między tekstem a tłem i odpowiednio dużą czcionką.
 • Pamiętaj o spójności - Design stopki powinien być spójny z resztą strony pod względem kolorów, fontów i stylu, tworząc koherentny obraz marki.

9. Polityka prywatności

Polityka prywatności to niezbędny element każdej strony internetowej, szczególnie w kontekście rosnącej świadomości użytkowników dotyczącej ochrony danych osobowych i zwiększających się wymogów prawnych w tym zakresie, takich jak Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych (RODO) w Unii Europejskiej.

Ta sekcja powinna jasno określać, jakie dane są zbierane od użytkowników, w jaki sposób są one wykorzystywane, przechowywane i chronione, a także jakie prawa mają użytkownicy w odniesieniu do tych danych.

 • Określ rodzaje zbieranych danych - Określ, jakie informacje są zbierane od użytkowników Twojej strony - mogą to być dane osobowe takie jak imię i nazwisko, adres e-mail, dane demograficzne, a także dane zbierane automatycznie przez pliki cookie, takie jak informacje o przeglądarce czy adresie IP.
 • Podaj cel zbierania danych - Wyjaśnij, w jakim celu są zbierane dane użytkowników. Może to obejmować potrzeby komunikacji, poprawę usług, marketing bezpośredni itp.
 • Dodaj informacje o przechowywaniu i ochronie danych - Poinformuj, jak przechowujesz dane użytkowników i jakie środki bezpieczeństwa są stosowane, aby chronić te dane przed nieautoryzowanym dostępem lub naruszeniem.
 • Napisz, czy i komu będziesz udostępniać dane - Wyjaśnij, czy i w jakich okolicznościach dane użytkowników mogą być udostępniane stronom trzecim, np. dostawcom usług, partnerom biznesowym czy organom regulacyjnym.
 • Umieść prawa użytkownika - Poinformuj użytkowników o ich prawach, takich jak dostęp do swoich danych, możliwość ich sprostowania, usunięcia czy ograniczenia przetwarzania, a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych w określonych sytuacjach.
strona internetowa co powinna zawierać - przykładowa witryna
Przykład strony biznesowej: public.com

Co powinna zawierać firmowa strona internetowa? - elementy dodatkowe

Elementy dodatkowe, jakie zawierać firmowa strona w www to przede wszystkim blog, sekcja FAQ i opinie klientów. Jeśli posiadasz portfolio lub case studies, dużo zyskasz umieszczając je na stronie.

1. Blog

Blog jest potężnym narzędziem, które może służyć wielu celom. Przede wszystkim, regularnie publikowane, wartościowe treści pomagają budować autorytet w branży. Pokazują, że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie, co budzi zaufanie wśród czytelników.

Dodatkowo, blog jest doskonałym sposobem na angażowanie użytkowników. Treści, które odpowiadają na ich pytania, rozwiązują problemy lub dostarczają inspiracji, sprawiają, że użytkownicy chętniej wracają na stronę, a także dzielą się jej zawartością w mediach społecznościowych.

Jeśli zamierzasz prowadzić bloga na stronie, może zainteresować Ci artykuł: Jak napisać dobry wpis na blog.

2. Opinie klientów i recenzje

Warto umieścić na stronie internetowej opinie klientów, ponieważ budują zaufanie do marki i produktów, a także wspierają decyzje zakupowe nowych użytkowników.

Autentyczne opinie od zadowolonych klientów mogą znacząco wpłynąć na postrzeganie marki. Nowi użytkownicy, widząc pozytywne doświadczenia innych, są bardziej skłonni zaufać ofercie i podjąć decyzję o zakupie.

3. Sekcja FAQ

Sekcja FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania, jest nieodłącznym elementem wielu stron internetowych, oferującym szybkie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się wątpliwości użytkowników.

Dobrze zorganizowana i przemyślana sekcja FAQ może znacznie odciążyć zespół wsparcia, zmniejszając liczbę powtarzających się zapytań.

4. Portfolio lub case studies – pokazanie przykładów dotychczasowych realizacji

Portfolio lub studia przypadków (case studies) to doskonały sposób na zademonstrowanie Twoich umiejętności, doświadczenia i sukcesów. Przedstawiając konkretne projekty, w których Twoja firma miała udział, potencjalni klienci mogą lepiej zrozumieć, jak możesz im pomóc.

Starannie dobrane przykłady prac, które najlepiej odzwierciedlają zakres i jakość Twoich usług, mogą znacząco przyczynić się do zwiększenia wiarygodności i przyciągnięcia nowych klientów.

co powinna zawierać dobra strona internetowa - przykład
Przykładowa strona firmowa: kaizenlabs.co

Zadbaj o responsywność swojej strony www

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób korzysta z Internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych, niezwykle ważne jest, aby Twoja strona była responsywna, czyli dostosowywała swój wygląd i układ do różnych rozdzielczości ekranów - od desktopów po smartfony.

Responsywność nie tylko poprawia użytkowanie strony na małych ekranach, ale również jest kluczowym czynnikiem rankingowym w wyszukiwarkach, co wpływa na widoczność Twojej strony w sieci.

Zadbaj o SEO i widoczność w sieci

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek, znana szerzej jako SEO (Search Engine Optimization), jest niezbędna, jeśli chcesz, aby Twoja strona internetowa osiągnęła wysoką widoczność w sieci web i aby internauci mogli ją odnaleźć, wyszukując w Google.

Pamiętaj, że dla widoczności w wynikach wyszukiwania ważne jest też stworzenie mapy strony.
strona internetowa firmy co powinna zawierać - przykład
Przykład strony firmowej: fivepathways.com

Dlaczego warto mieć stronę firmy

Obecność w Internecie poprzez profesjonalną stronę www przynosi firmom liczne korzyści, niezależnie od ich wielkości czy branży. Strona internetowa nie tylko zwiększa widoczność Twojej marki, ale także otwiera nowe możliwości biznesowe.

 • Dostępność 24/7: Strona internetowa jest dostępna dla klientów przez całą dobę, co pozwala na nieprzerwany dostęp do informacji o Twojej firmie, produktach i usługach.
 • Profesjonalny wizerunek: Profesjonalnie zaprojektowana strona internetowa przekazuje wizję Twojej firmy i jej wartości, wzmacniając wizerunek marki.
 • Zaufanie: Udostępnianie szczegółowych informacji o firmie, w tym historii, misji i wartości, buduje zaufanie wśród potencjalnych klientów.
 • Obsługa klienta: Sekcje FAQ, czaty na żywo czy formularze wsparcia mogą zwiększyć satysfakcję klientów, oferując szybkie odpowiedzi na ich pytania.
Więcej informacji na temat zalet strony internetowej dla firmy, znajdziesz w artykule: Dlaczego strona internetowa jest ważna dla firmy?

Bezpieczeństwo i aktualizacje

W dzisiejszym cyfrowym świecie, gdzie zagrożenia w sieci są coraz bardziej zaawansowane, bezpieczeństwo strony internetowej staje się kluczowym aspektem zapewniającym ochronę danych firmy oraz użytkowników. Równie ważne są regularne aktualizacje, które nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale także poprawiają funkcjonalność i wydajność strony. Oto, dlaczego te aspekty są tak istotne:

 • Ochrona przed cyberatakami: Wzmocnione środki bezpieczeństwa, takie jak certyfikaty SSL, zabezpieczenia przed atakami typu DDoS, zabezpieczenia firewall i regularne skanowanie podatności, mogą chronić stronę przed różnorodnymi zagrożeniami.
 • Ochrona danych osobowych: Zapewnienie bezpieczeństwa danych osobowych użytkowników jest nie tylko kwestią zaufania, ale i wymogiem prawnych regulacji, takich jak GDPR. Naruszenie tych danych może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych.
 • Poprawa wydajności: Regularne aktualizacje oprogramowania, wtyczek i motywów mogą poprawić szybkość ładowania strony i ogólną wydajność, co przekłada się na lepsze doświadczenie użytkownika.
 • Nowe funkcjonalności: Aktualizacje często wprowadzają nowe funkcje i możliwości, które mogą wzbogacić stronę i zwiększyć jej atrakcyjność dla użytkowników.
 • Zapewnienie kompatybilności: Utrzymywanie aktualnego oprogramowania zapewnia, że strona będzie kompatybilna z najnowszymi technologiami i standardami internetowymi.
zasady tworzenia stron internetowych - przykład strony internetowej dla firmy
Przykład strony internetowej dla firmy: osome.com

Analiza i optymalizacja

Regularna analiza i optymalizacja strony internetowej są kluczowe dla zapewnienia jej skuteczności i maksymalizacji ROI (zwrotu z inwestycji). Monitorowanie ruchu i zachowań użytkowników na stronie pozwala na zrozumienie, jak odwiedzający wchodzą w interakcję z treściami, co z kolei umożliwia dokonywanie świadomych ulepszeń. Oto jak można to robić efektywnie:

Narzędzia do monitorowania ruchu i zachowań użytkowników

 • Google Analytics -To najpopularniejsze narzędzie do analizy ruchu na stronie, które oferuje szczegółowe informacje o liczbie odwiedzin, źródłach ruchu, zachowaniach użytkowników na stronie, konwersjach i wiele więcej.
 • Heatmapy - Narzędzia takie jak Hotjar czy Crazy Egg pozwalają na wizualizację, jak użytkownicy poruszają się po stronie, gdzie klikają, przewijają i spędzają najwięcej czasu, co może pomóc zidentyfikować obszary do ulepszenia.
 • Narzędzia SEO - Narzędzia do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, takie jak SEMrush czy Ahrefs, oferują cenne wskazówki dotyczące pozycjonowania słów kluczowych, profilu backlinków i zdrowia technicznego strony.
co powinna zawierać nowoczesna strona internetowa - przykład
Przykład strony www: perchhouses.com

Co powinna zawierać dobra strona internetowa? - Podsumowanie

Dobra strona internetowa powinna zawierać m.in. takie kluczowe elementy jak intuicyjna nawigacja, skupiający uwagę nagłówek, angażujące treści, przyciągające wzrok wizualizacje oraz ofertę. Skuteczna strona internetowa zawiera też wyraźne wezwania do działania (CTA).

Ponadto warto zadbać o zapewnienie łatwego dostępu do informacji kontaktowych i lokalizacji firmy, jasne przedstawienie oferty i usług z uwzględnieniem języka korzyści, a także prezentacja misji, wartości i osiągnięć firmy.

Co powinna zawierać strona internetowa Twojej firmy w 2024?

Jakie cechy mają nowoczesne strony internetowe?

Nowoczesne strony internetowe charakteryzują się responsywnym designem, który zapewnia ich poprawne wyświetlanie na różnych urządzeniach, od desktopów po smartfony. Są również intuicyjne w nawigacji, szybkie w ładowaniu i bezpieczne dzięki stosowaniu aktualnych standardów ochrony danych. Wyróżniają się estetycznym i funkcjonalnym projektowaniem, często z wykorzystaniem animacji i interaktywnych elementów do zwiększenia zaangażowania użytkownika. Więcej na ten temat znajdzie w artykule o nowoczesnych stronach www.

Jakie nazwy mają najważniejsze elementy strony?

Najważniejsze elementy strony to: nagłówek (header) z logo i menu nawigacyjnym, sekcja hero z głównym przekazem, treść główna (content) z informacjami o ofercie, stopka (footer) z informacjami kontaktowymi i dodatkowymi linkami, a także formularze kontaktowe i wezwania do działania (CTA).

Na czym polega projekt logiczny strony internetowej?

Projekt logiczny strony internetowej polega na stworzeniu struktury informacji i funkcjonalności tak, aby były one intuicyjne i łatwe do zrozumienia dla użytkownika. Wymaga to odpowiedniego zaplanowania hierarchii treści, ścieżek użytkowników i interakcji, tak aby nawigacja była płynna, a dostęp do poszukiwanych informacji – szybki i bezproblemowy.

Czy budowa strony www jest łatwa?

Budowa strony www może być stosunkowo łatwa przy użyciu narzędzi do tworzenia stron typu "drag-and-drop" lub systemów zarządzania treścią (CMS) jak WordPress. Jednakże stworzenie profesjonalnej, w pełni funkcjonalnej strony internetowej, spełniającej wszystkie wymagania biznesowe i standardy bezpieczeństwa, wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia w zakresie web designu, UX/UI oraz programowania. Często bardziej opłaca się zlecić wykonanie strony internetowej profesjonaliści, niż uczyć się jej budowy samemu.

Co powinna zawierać strona internetowa firmy?

Strona internetowa firmy powinna zawierać: klarowne informacje o ofercie i usługach, dane kontaktowe i lokalizację firmy, informacje o firmie i jej wartościach, sekcję z opiniami klientów i case studies, formularz kontaktowy, a także politykę prywatności.

Z jakich elementów składa się biznesowa strona internetowa?

Biznesowa strona internetowa składa się z elementów takich jak: strona główna z przyciągającą uwagę sekcją hero, strony produktów lub usług z detalami oferty, o firmie z informacjami korporacyjnymi, blog z wartościowymi treściami dla użytkowników, kontakt z formularzem zapytań oraz stopka z podstawowymi informacjami i linkami.

Jak powinien wyglądać układ strony internetowej?

Układ strony internetowej powinien być zaprojektowany z myślą o łatwości nawigacji i dostępności informacji. Zazwyczaj na górze strony umieszcza się nagłówek z menu, następnie sekcję hero, poniżej treści główne dotyczące oferty, informacje o firmie, a na samym dole – stopkę z dodatkowymi linkami i danymi kontaktowymi. Ważne jest, aby układ był responsywny i dostosowywał się do różnych rozmiarów ekranów.

Czy warto zlecić stworzenie strony www agencji lub profesjonalnemu projektantowi stron?

Stworzenie strony internetowej warto zlecić profesjonalnemu projektantowi stron. Profesjonaliści z dziedziny web designu i rozwoju stron internetowych dysponują nie tylko niezbędną wiedzą techniczną, ale także doświadczeniem w tworzeniu intuicyjnych, estetycznie atrakcyjnych i optymalizowanych pod kątem SEO stron, które spełniają aktualne standardy i oczekiwania użytkowników. Dzięki ich pomocy, Twoja firmowa witryna nie tylko będzie wyglądała profesjonalnie, ale także będzie funkcjonalna, bezpieczna i dostosowana do celów biznesowych, co w długoterminowej perspektywie może znacząco przyczynić się do wzrostu zasięgu, poprawy wizerunku marki oraz zwiększenia konwersji.

Co powinna zawierać strona internetowa spółki akcyjnej?

Strona internetowa spółki akcyjnej powinna zawierać szczegółowe informacje korporacyjne, takie jak profil firmy, informacje o zarządzie i radzie nadzorczej, raporty finansowe, informacje dla inwestorów, aktualności i komunikaty prasowe, a także sekcję dotyczącą odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstwa (CSR).

Strona internetowa szkoły, co powinna zawierać?

Strona internetowa szkoły powinna zawierać informacje o ofercie edukacyjnej, kadry nauczycielskiej, aktualnościach i wydarzeniach, informacje dla rodziców i uczniów, dostęp do platformy e-learningowej, dane kontaktowe oraz informacje praktyczne, takie jak plan lekcji, kalendarz roku szkolnego i procedury rekrutacji.

Masz pytania? Napisz do mnie. Chętnie Ci pomogę.

zdjęcia autora artykułu

Autorką artykułu jest Karolina Pobłocka, projektantka stron internetowych, absolwentka Flux Academy (Profesjonalne projektowanie stron) oraz licznych kursów, m.in. Ulitmate Seo Training (pozycjonowanie stron w Google) i WriteSite (Copywriting & Strategia).

Przyszłość należy do webflow
Nie czekaj aż Twoja konkurencja odkryje Webflow. Ułatwij sobie życie i przenieś swoją stronę do Webflow już teraz.

Zastanawiasz się, co zrobić, by Twoja strona generowała więcej klientów?

Wypełnij formularz i uzyskaj 3 darmowe porady na temat tego, co możesz ulepszyć na swojej stronie internetowej. Zajmie Ci to tylko kilka sekund.
Twój formularz został wysłany. W ciągu 48 godzin otrzymasz odpowiedź.
Ups! Coś poszło nie tak. Odśwież stronę i spróbuj wypełnić formularz jeszcze raz.
Chcesz, aby Twoja strona internetowa 24 godziny na dobę pracowała dla Ciebie, generując nowych klientów?