Dlaczego Webflow to najlepszy hosting?

Coraz więcej firm przenosi swoje strony internetowe do Webflow. Czy hosting Webflow naprawdę jest tak dobry, że warto rozważyć zmianę?

Dlaczego Webflow to najlepszy hosting?
Ostatnia aktualizacja:
1/12/2023

Kluczowe informacje:

 1. Webflow oferuje darmowy certyfikat SSL i sam, automatycznie zabezpiecza hostowane strony.
 2. Webflow automatycznie tworzy kopie zapasową strony co 30 minut.
 3. Strony w Webflow wczytują się szybko, nawet przy niskiej prędkości internetu.
 4. Webflow aktualizuje wszystkie komponenty automatycznie.
 5. Wizualny edytor CMS umożliwia łatwe i szybkie aktualizowanie zawartości strony.
 6. Przejrzysty panel zarządzania minimalizuje pracę administracyjną.
 7. Webflow posiada wbudowane narzędzia SEO, tworzy czysty kod, ułatwiający indeksowanie przez wyszukiwarki.
 8. Webflow jest droższy niż standardowy hosting, ale za to zapewnia dużą oszczędność czasu i spokój ducha.

Jakie cechy powinien posiadać najlepszy hosting

 1. Niezawodność - serwery powinny być stale dostępne i pracować bez przerw
 2. Szybkość - serwery powinny szybko i efektywnie odpowiadać na żądania użytkowników
 3. Bezpieczeństwo - hosting powinien zapewniać odpowiednie zabezpieczenia danych, takie jak szyfrowanie i kopie zapasowe
 4. Wsparcie techniczne - hosting powinien zapewniać pomoc i wsparcie techniczne w razie problemów
 5. Panel zarządzania - hosting powinien oferować wygodny i intuicyjny panel zarządzania, umożliwiający łatwe zarządzanie witryną
 6. Ceny - hosting powinien być w rozsądnej cenie, zgodnej z oferowanymi usługami i możliwościami

Więcej informacji o cechach dobrego hostingu znajdziesz w artykule: https://www.komputerswiat.pl

firma pracujaca z webflow

Co to jest Webflow?

Webflow to narzędzie do tworzenia stron internetowych i platforma hostingowa. Webflow pozwala na budowanie stron internetowych „bez kodu”, a więc wizualnie. Za jego pomocą możemy stworzyć wysoce wydajną stronę internetową, korzystając z interfejsu „przeciągnij i upuść” bez konieczności kodowania.

wykres pokazujacy wzrost popularnosci webflow

Dlaczego hosting Webflow to najlepszy hosting?

1.  Bezpieczeństwo i darmowy certyfikat SSL

Najlepszy hosting powinien być bezpieczny. Wykupując hosting Webflow, certyfikat SSL otrzymujesz za darmo i nie musisz się martwić o to, by co roku go odnawiać. Dodatkowo Webflow zapewnia wszystkim hostowanym stronom swoje własne, dodatkowe zabezpieczenia. Kopia bezpieczeństwa Twoich danych będzie przechowywana na niezawodnym Amazon Web Service.

2. Automatyczne tworzenie kopii zapasowej strony

Najlepszy hosting powinien automatycznie tworzyć kopie zapasową. Webflow co 30 minut sam robi kopię zapasową strony. Dostęp do zapisanych plików jest bardzo łatwy (przywrócenie jakiejkolwiek wcześniejszej wersji strony zajmuje tylko kilka sekund), a stare wersje strony przechowywanie są przez 3 miesiące. Co więcej w każdym momencie możesz stworzyć swój własny punkt zapisu i wrócić do niego w dowolnym momencie.

3. Prędkość

Najlepszy hosting powinien być szybki. Strony stworzone w Webflow wczytują się bardzo szybko, nawet jeśli użytkownicy dysponują internetem o niskiej prędkości. Dodatkowo strony w Webflow osiągają bardzo wysokie wyniki w testach prędkości Google, dzięki czemu są dobrze pozycjonowane.

4. Automatyczne aktualizacje

Webflow aktualizuje wszystkie swoje komponenty automatycznie i nie używa wtyczek. Nie musisz więc zatrudniać dodatkowej osoby, która czuwałaby nad aktualizacjami wtyczek, oprogramowania i innych komponentów. Dlaczego brak wtyczek jest wielkim plusem? Nieaktualne wtyczki mogą powodować wiele problemów z funkcjonalnością witryny. Ponadto posiadanie kilku wtyczek zmniejsza szybkość i bezpieczeństwo witryny

5. Wizualny edytor CMS

Intuicyjny w obsłudze edytor CMS pozwala na łatwe i szybkie aktualizowanie zawartości strony. Wystarczy, że klikniesz na element, aby go zmienić, a każdą zmianę, którą wprowadzisz, zobaczysz od razu na ekranie. Innymi słowy możesz zmieniać teksty i zdjęcia klikając na realny obraz swojej strony na ekranie. Co więcej developer, który tworzy dla Ciebie stronę w Webflow, może wybrać dokładnie, które elementy będziesz mógł dostosowywać i modyfikować. Dzięki temu będziesz miał dostęp do treści strony w kontrolowanym środowisku i będziesz mógł się skupić się na tworzeniu treści swojej witryny, bez obawy, że zrobisz coś, co wpłynie negatywnie na działanie strony lub że coś zepsujesz.

6. Przejrzysty panel zarządzania

Najlepszy hosting powinien mieć intuicyjny w obsłudze panel zarządzania. Administrowanie stroną w Webflow jest łatwe i intuicyjne, ale co ważniejsze w zasadzie nie wymaga od Ciebie żadnej pracy. Brak konieczności aktualizacji czegokolwiek, instalacji dodatkowego oprogramowania i problemów z którymi trzeba sobie radzić. Opublikuj swoją witrynę, a Webflow zajmie się resztą

7. Narzędzia SEO

Webflow doskonale nadaje się do optymalizacji strony pod względem SEO i ma wiele funkcji, które pomogą Twojej witrynie uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Ponadto Webflow tworzy czysty kod, co oznacza, że roboty wyszukiwarek mogą z łatwością skanować witryny, aby zrozumieć ich zawartość i odpowiednio ocenić zindeksowane strony.

8. Pomoc techniczna

Najlepszy hosting powinien zapewniać pomoc techniczną. Pomoc techniczna Webflow działa bardzo szybko. Co więcej jeśli samodzielnie nie jesteś w stanie rozwiązać problemu, eksperci mogą naprawić go za Ciebie. Niestety z pomocą techniczną można komunikować się tylko w języku angielskim.

9. Możliwość wypróbowania hostingu przed zakupem

Najlepszy hosting możesz przed zakupem. Założenie konta na Webflow jest bezpłatne. Darmowe konto ma takie same funkcje jak konto płatne – łącznie z systemem CMS i pozwala uruchomić stronę w sieci pod domeną Webflow. Darmowa witryna jest jednak ograniczona do 2 stron, 1 kolekcji CMS i nie pozwalana na podłączenie własnej domeny.

10. Więcej czasu i spokój ducha

Najlepszy hosting to spokój ducha. Prawdą jest, że cena hostingu Webflow jest wyższa od zwykłego hostingu (ok 70zł. miesięcznie bez edytora CMS i 110 zł z edytorem CMS), ale za te pieniądze zyskujemy coś więcej niż sam hosting: czas i spokój ducha. Nie musimy się martwić o bezpieczeństwo strony, aktualizacje oprogramowania czy awarie. Od strony administracyjnej nie musimy na naszej stronie internetowej nic robić, a wprowadzanie zmian jest szybkie, łatwe i przyjemne.

Jedynej rzeczy, której w życiu nie możemy odzyskać, jest czas, więc zastanów się, czy chcesz go tracić na zajmowanie się technicznymi sprawami, którymi wcale nie musisz się zajmować.

Wspominałam o tym, że coraz więcej międzynarodowych firm przenosi na niego swoje strony internetowe. Zrobiły to m.in.: Dell, Dropbox, Lattice, Zendesk, Rakuten, Petal, Ideo, Gusto i Khan Academy.

wykres porownujący hosting webflow z innymi

Kilka dodatkowych argumentów na to, że Webflow to najlepszy hosting:

 1. Ochrona hasłem – możesz zabezpiecz hasłem poszczególne strony lub całą witrynę, aby chronić prace w toku lub ograniczyć dostęp
 2. Łatwa integracja z Google Analytics i Google Optimizer
 3. Niestandardowe formularze do zbierania danych od klientów, które w razie potrzeby możesz połączyć z platformami automatyzacji typu Mailchimp i Getresponse. Dodatkowo dane z formularzy zapisywane są automatycznie w bardzo przejrzystej tabeli i można ustawić system tak, aby zapisywał je w Twoim Excelu
 4. Pełen system filtrów, który pozwoli użytkownikom na łatwe odnalezienie odpowiednich informacji na Twojej witrynie
 5. Darmowy baner cookie w pełni zgodny z RODO
 6. Responsywność – Twoja strona będzie dostosowana do każdego ekranu
 7. Webflow daje projektantom narzędzia do tworzenia unikalnych interakcji i animacji
 8. Projektanci mogą budować strony internetowe, które wyglądają dokładnie tak jak ich projekty graficzne
 9. Całkowita kontrola nad projektem. Za każdym razem, gdy projektant tworzy witrynę, zaczyna od pustej strony. Nie musi używać określonych motywów ani szablonów, ponieważ wszystko można w 100% dostosować. Jest to ważne, ponieważ tak jak Twoje usługi czy produkty są wyjątkowe, tak wyjątkowa powinna być Twoja strona internetowa. Dzięki Webflow projektanci są w stanie stworzyć rozwiązanie całkowicie dostosowane do Twoich potrzeb, prezentując Twoje produkty tak, jak chcesz.
 10. Kod Twojej strony internetowej jest czysty czyli logiczny, łatwy do zrozumienia i tak mały, jak to możliwe. To gwarantuje, że Twoja witryna jest szybka, a szybka strona nie tylko pomoże Twojej stronie zająć wyższe miejsce w google, ale zwiększy Twoją szanse na to, że użytkownik zostanie na niej dłużej.
hosting webflow zapewnia spokój - biuro otoczone bezpieczna osłoną

Ile kosztuje hosting Webflow?

Plan podstawowy (bez cms) kosztuje 14 dolarów miesięcznie (ok. 58 zł) - jeśli zapłacisz z góry za cały rok. Plan CMS, który jest wystarczający dla większości firm, kosztuje 23 dolary miesięcznie (ok. 96 zł). Cena planu biznesowego wynosi 39 dolarów miesięcznie (ok. 163 zł).

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zmienić hosting na Webflow, możesz wypróbować go za darmo? Sprawdź na webflow.com .

hosting webflow zapewnia ochorne - obrazek klodki w tarczy

Dlaczego Webflow to najlepszy hosting?

Hosting WordPress jest znacznie tańszy? Dlaczego mam rozważać Webflow?

Dlatego, że hosting Webflow wymaga znacznie mniej pracy administracyjnej. Nie musisz martwić się bezpieczeństwem strony, tworzyć kopii zapasowych ani niczego samodzielnie aktualizować. Tutaj znajdziesz pełne porównanie Webflow i WordPress.

Ile kosztuje strona w Webflow?

Koszt strony w Webflow zależy od tego jakiej funkcjolności potrzebujesz, z ilu podstron będzie składała się Twoja strona oraz od złożoności projektu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, sprawdź mój cennik stron w Webflow.

Masz pytania? Napisz do mnie. Chętnie Ci pomogę.

zdjęcia autora artykułu

Autorką artykułu jest Karolina Pobłocka, projektantka stron internetowych, absolwentka Flux Academy (Profesjonalne projektowanie stron) oraz licznych kursów, m.in. Ulitmate Seo Training (pozycjonowanie stron w Google) i WriteSite (Copywriting & Strategia).

Przyszłość należy do webflow
Nie czekaj aż Twoja konkurencja odkryje Webflow. Ułatwij sobie życie i przenieś swoją stronę do Webflow już teraz.

Zastanawiasz się, co zrobić, by Twoja strona generowała więcej klientów?

Wypełnij formularz i uzyskaj 3 darmowe porady na temat tego, co możesz ulepszyć na swojej stronie internetowej. Zajmie Ci to tylko kilka sekund.
Twój formularz został wysłany. W ciągu 48 godzin otrzymasz odpowiedź.
Ups! Coś poszło nie tak. Odśwież stronę i spróbuj wypełnić formularz jeszcze raz.
Chcesz, aby Twoja strona internetowa 24 godziny na dobę pracowała dla Ciebie, generując nowych klientów?