Strona internetowa dla doradcy rozwoju i kariery

Iza Stoszek jest doradcą rozwoju i kariery. Pracuje online z osobami z całej Polski, pomagając swoim klientom osiągnąć sukces i realizować ambicje zawodowe.

strona internetowa dla doradcy rozwoju i kariery

Moja rola w projekcie

01. Opracowanie strategii
02. Stworzenie projektu graficznego strony
03. Copywriting
04. Budowa strony internetowej w WordPress
05. Szkolenie z zarządzania stroną i edycji jej treści

Cel projektu

01. Zachęcenie odwiedzających, aby umawiali się przez stronę na pierwszą, darmową konsultację
02. Budowa pozycji klientki jako ekspertki w swojej branży

Opracowanie strategii

Pracę na stroną rozpoczęłam od sesji strategicznej, podczas której  wspólnie z klientką stworzyłyśmy profil jej klienta docelowego. Przeanalizowałyśmy też największe pragnienia oraz problemy, z jakimi się zmaga.
Przy tworzeniu strony wykorzystałam marketing narracyjny. Strona powstała według modelu Story Brand - zamiast opowiadać o usługach, pokazałyśmy klientowi docelowemu, jak oferta mojej klientki może rozwiązać problemy, z którymi się zmaga i ułatwić realizację pragnień.
strona www - makietastrona www - projekt graficzny

Dlaczego model Story Brand jest skuteczny?

Ponieważ zamiast opisywać ofertę, opowiadamy klientowi historię, w której to on jest głównym bohaterem.

01. Bohater (nasz klient docelowy) czegoś pragnie

strona dla doradcy rozwoju i kariery  - sekcja hero
Tak jak bohater każdej historii, tak nasz klient docelowy czegoś pragnie. Chcąc wzbudzić zainteresowanie użytkownika od pierwszego momentu wejścia na stronę, odwołałam się do jego pragnień już w nagłówku.
Zamieściłam tutaj też zdjęcie mojej klientki, aby wzbudzić wiarygodność i zacząć budować zaufanie.

02. W spełnieniu pragnień bohaterowi (klientowi docelowemu) przeszkadzają problemy

Klient docelowy ma problemy, które utrudniają mu życie i nie pozwalają spełnić pragnień. Aby przekonać użytkownika odwiedzającego stronę, że moja klientka go rozumie i może mu pomóc, stworzyłam sekcję, w której nawiązałam do jego problemów.
Dodatkowo, aby wzmocnić przekaz, użyłam zdjęcia, pokazującego emocje, które towarzyszą tym problemom.
strona dla doradcy rozwoju i kariery  - sekcja problemy

03. Bohater (klient docelowy) spotyka przewodnika (którym jest moja klientka)

strona dla doradcy rozwoju i kariery  - sekcja autorytet
Chcąc pokazać, że moja klientka ekspertem w swojej dziedzinie i klient docelowy może jej zaufać, przedstawiłam opinie osób, z którymi pracowała, jej certyfikaty i  dyplomy oraz statystyki pokazujące jej sukces.
Aby wzmocnić autorytet mojej klientki, dodałyśmy blog.

04. Przewodnik przedstawia bohaterowi (klientowi docelowemu) plan działania

Jeśli widzimy drogę, którą musimy przebyć, aby osiągnąć sukces, wydaje się on nam bardziej realny i chętniej wykonamy 1 krok - dlatego pokazałam proces pracy mojej klientki.
Na stronie przedstawiłam także ofertę. Ponieważ moja klientka oferuje testy online, każdy zaprezentowałam na ekranie laptopa, opowiadając o najważniejszych korzyściach, jakie klient odniesie, wykonując go. Dodałam też link "Dowiedz się więcej", który przenosi na podstronę dedykowaną konkretnemu testowi.
Na podstronach testów skupiłam się na problemach klienta docelowego i korzyściach, jakie odniesie wykonując dany test. Na każdej podstronie znajduje się też indywidualny cennik.
strona dla doradcy rozwoju i kariery  - sekcja proces

05. Przewodnik wzywa bohatera (klienta docelowego) do działania

strona dla doradcy rozwoju i kariery  - sekcja cta
Aby zmotywować klienta do działania, w wielu strategicznych miejscach strony internetowej umieściłam przyciski CTA (“Umów się na darmową konsultację”). Tuż przed końcem strony umieściłam także silniejsze, ostatnie wezwania do działania.
Dla niezdecydowanych, na samym dole strony, dodałam też tzw. wtórne wezwanie do działania czyli formularz zapisu do newslettera. Pozwoli on mojej klientce zbierać leady i utworzyć bazę potencjalnych klientów.

06. Wezwanie do działania, zapobiega katastrofie i kończy się sukcesem

Odwołując się do pragnień klienta docelowego, wymieniłam konkretne korzyści, jakie przyniesie mu współpraca z moją klientką. Sekcję wzmacnia zdjęcie, przedstawiające ludzi zadowolony ze swojej pracy - ponieważ jest to pragnieniem klienta docelowego.
strona dla doradcy rozwoju i kariery  - sekcja benefity

Kolory

Kolory, które zostały użyte w projekcie podkreślają profesjonalizm i autorytet, jednocześnie wzbudzając zaufanie i lojalność.
Kolor niebieski i granatowy dodają pewności siebie, podnoszą poczucie bezpieczeństwa oraz kontroli. Kojarzą się z wiedzą, spokojem, uczciwością i troską. Tworzą atmosferę, w której klientom będzie łatwiej podjąć ważną życiową decyzje i przystąpić do działania.
Paleta kolorów została wybrana wcześniej przez Izę i doskonale pasuje do jej marki. Jedyną zmianą, jaką wprowadziłam była zmiana odcienia koloru niebieskiego na taki, który zapewni dość kontrastu dla czcionki.
colory -  biały, szary, czarny
kolory - złoty, niebieski, granatowy

Typografia

Czcionka, jaka została użyta w projekcie to Montserrat. Monteserrat charakteryzuje się prostotą i elegancją, przez co wywołuje uczucie spokoju, pewności siebie i profesjonalizmu.
czcionka montserrat regularna
czcionka montserrat medium

Projekt responsywny:

Strona jest w pełni responsywna i wygląda dobrze na wszystkich urządzeniach niezależnie od wielkości ekranu.
Strona internetowa - tablet
Strona internetowa - telefon
strona internetowa dla doradcy rozwoju i kariery - opinia

"Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Karoliną. Kompleksowe podejście do budowania strony internetowej ułatwia odpowiedź na oczekiwania Klienta. Na każdym etapie tworzenia www sprawnie ustalałyśmy najważniejsze kwestie, a dodatkowo Karolina była otwarta na doprecyzowanie wszystkich niejasności i edukację odnośnie narzędzi i innych niuansów. Polecam"

Iza Stoszek
Doradca rozwoju i kariery
Chcesz, aby Twoja strona internetowa 24 godziny na dobę pracowała dla Ciebie, generując nowych klientów?

Zastanawiasz się, co zrobić, by Twoja strona generowała więcej klientów?

Wypełnij formularz i uzyskaj 3 darmowe porady na temat tego, co możesz ulepszyć na swojej stronie internetowej. Zajmie Ci to tylko kilka sekund.
Twój formularz został wysłany. W ciągu 48 godzin otrzymasz odpowiedź.
Ups! Coś poszło nie tak. Odśwież stronę i spróbuj wypełnić formularz jeszcze raz.
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, personalizacji oraz korzystania z narzędzi analitycznych. Jeśli zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies, kliknij „Akceptuję”. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności